Ara
Close this search box.

Takım Koçluğu

Takım olarak,başarmak isteyeceğiniz ortak hayaliniz nedir?
Takım Koçluğu, bu hayali ortaya çıkarmaya ve takımınızın büyük başarılar elde etmesine yardım ediyor.
Takım Koçluğu Neyi Amaçlar?

Kurumsal hayatta, bir araya gelmiş ve ortak bir hedef için çalışan tüm grupların, potansiyellerinin en üst seviyesine ulaşmalarına yardım eder.

Uluslararası Koçluk Federasyonunca sertifike edilmiş, Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu, (ORSC) araçlarını kullanır. ORSC bünyesinde bulunan onlarca teknik vasıtasıyla, takımı oluşturan üyeler arasındaki “ilişki sistemi” tanımlanır. Takım Koçu bu ilişki sistemini takımı oluşturan üyelere aynen gösterir. İlişkinin nasıl olduğu, neye ihtiyacı olduğu, nelerin farklı yapılması gerektiğine takım kendisi karar verir.

Genellikle, her biri 3’er saatlik 4 seanstan oluşur. Seanslar öncesinde basit bir açık uçlu soru seti ile takımın düşünceleri alınır. İlk seans, üyeler arasındaki ilişkinin somutlaştırıldığı, takımı oluşturan tüm seslerin dinlendiği, ilişkinin ihtiyaçlarının, değişim taleplerinin tespit edildiği bir oturumdur. Diğer seanslar da ihtiyaca göre ilerler ve gündem takım tarafından tespit edilir. İhtiyaca göre seans sayısı arttırılabilir.

  • Takım Koçluğunda müşteri ilişki sistemidir.
  • İlişki kendi doğasında, bir zeka ve yaratıcılık barındırır.
  • Koçluk, takımı oluşturan üyeler yerine, tüm ilişki sistemine yapılır.
  • Değişim yönetimine ve değişime olan ihtiyacı gösterir.
  • Bireysel farklılıkların gücünden yola çıkar.
  • İçselleştirilmiş ve bilinçli dizayn edilmiş bir takım vizyonu yaratılmasına yardımcı olur.
  • Takım üyeleri arasındaki farklı gerçeklik seviyeleri tespit edilir.

Takım olmak, üyelerinin tek tek yapabileceklerinin toplamından daha yüksek sonuçlar almak demektir.

Kayıt

İş Hayatında Yüksek Performans İçin Koçluk Programı Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor! Programa kayıt olmak aşağıdaki buton üzerinden bize email gönderebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açık İletişim Çalıştayı

SONUÇ RAPORUNDAN ÖRNEK HARİTALAR

Açık İletişim Çalıştayı

Amaç & Kapsam

İnsanın doğasındaki temel yetenek ve ihtiyaç olan açık ve sağlıklı iletişim kavramı, zaman zaman iş hayatının getirdikleri ile çakışıyor. Yönetilemeyen stres ve hedef baskısı, insan kimyamızın yapı taşlarını bozarken, bunun sonucu olarak da en sevdiklerimiz başta olmak üzere, çevremizdekilerle iletişimimize negatif yansıyor.

Yaşadığımız tecrübeler, açık iletişim kurulamayan ve bunun farkına varılamayan ortamlarda , şirket ve takım verimliliğinin olması gerekenin %50’ye kadar altında sonuç ile karşılaşıldığını bize gösteriyor. Projemizin amacı, şirketinizin değerli çalışanlarının hedeflerine ulaşma yolculuğunda performans, başarı ve iletişim gücünü arttırmak, kendileriyle ve takım arkadaşlarıyla ilgili öz farkındalıklarını sağlamak, özgüven artışı, yeteneklerini keşfetmesine BuCo Akademi A.Ş. olarak ICF üyesi profesyonel koçlar ve sertifikalı moderatörlerimizle  destek olabilmektedir. Projemiz, yöneticilerinizin ulaşmak istedikleri öncelikli hedeflerini gerçekleştirebilmeleri adına gelişim alanlarını güçlendirmek için tasarlanmıştır.

Beraber Çalışan Gruplara Yönelik Açık İletişim Çalıştayı / Kişi Sayısı: (8-12 kişi)

Katılımcı Deneyimleri

Detaylı Bilgi için almak için formu doldurun!

Detaylı Bilgi

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun.