Ara
Close this search box.

İş Hayatında Yüksek Performans için Koçluk Programı

Level 1- Temel Koçluk Eğitimi

Programın Vizyonu ve Hedefleri

Business Coaching Akademi Profesyonel Koçluk Programı’nın amacı, günümüz dünyasında liderler, kurumlar ve bireyler tarafından güçlü bir yönetim modeli olarak benimsenen koçluğun, uluslararası alanda geçerli profesyonel bir meslek olarak yapılabilmesi için katılımcılarına bilgi, deneyim ve sertifikasyon sağlamaktır.

ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun tanımı kapsamında, potansiyellerini en üst düzeyde ortaya çıkarmayı ve performansa çevirmeyi amaçlayan iş dünyası insanları için, merkeziyetçi yönetimlerin azaldığı, kendi kendini yöneten takımların ortaya çıktığı, insana güvenen ve insan odaklı olmanın esas olduğu bir yaklaşıma sahiptir.

Profesyonel Koçluk şirketlerin stratejik dönüşümüne katkı sağlamaktadır. Program, Business Coaching Akademi tarafından bu vizyon ile yapılmıştır.

Kayıt

İş Hayatında Yüksek Performans İçin Koçluk Programı Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor! Programa kayıt olmak aşağıdaki buton üzerinden bize email gönderebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Program Modülleri ve Modül Detayları

 • Koçluk bakış açısını anlamak ve koçluk kavramları
 • Koçluğun temel yetkinlikleri
 • Koçlukta başlangıç seviyesi için iş dünyasına özel araçlar ve teknikler
 • Koçlukta, Business Coaching Akademi A.N.L.A. İş koçluğu modeli,
 • Koçluk iş dünyası gerçek vakalarıyla uygulamalar, grup çalışmaları ve çalışma ödevleri
 • Koç olma yolculuğunda değişim ve istek
 • Koçlukta açık iletişim ve benlik durumları
 • Koçlukta iş yerinde etkili geri bildirim & takdir araçları  
 • Koçlukta değişime liderlik etme ve vaka uygulamaları
 • Koçluk iş dünyası gerçek vakalarıyla uygulamalar, grup çalışmaları ve çalışma ödevleri
 • Koçlukta Güçlü Yönler ve Motivasyon konularında bilgiler ve araçlar
 • Koçlukta beyin temelli motivasyon
 • Koçlukta BuCo A.N.L.A modeli grup ve birebir çalışmaları
 • Koçlukta vizyon ve hedef belirleme araç ve teknikleri
 • Koçlukta iş dünyası için GROW modeli ve uygulamaları
 • Koçluk iş dünyası gerçek vakalarıyla uygulamalar, grup çalışmaları ve çalışma ödevleri
 • Koçlukta aksiyon ve ustalığa dair bilgiler, uygulamalar
 • Koçluk atölyelerinde deneyim ve geri bildirim uygulamaları
 • İş hayatında yönetici koçluğu ve takım koçluğu hakkında temel bilgiler
 • Koçlukta SWOT analizi çalışması
 • Koçluk iş dünyası gerçek vakalarıyla uygulamalar, grup çalışmaları ve çalışma ödevleri

Koçluk Seansları ve Geri bildirim on-line olarak uygulanır. Katılımcılar birbirleri ile eşleşirler. Katılımcılar bu çalışmada bir kez danışan, bir kez de koç olurlar. Birbirlerine on-line ortamda koçluk yaparlar. Eğitmen koçlukları dinler. Sürenin sonunda koça sözlü ve sonrasında yazılı geribildirim verilir. Eğitmen yaptığı geribildirimi görüşme sonrası yazılı olarak da koça e-postayla gönderir.

Programın Yaklaşımı ve Öğrenme Hedefleri

İş dünyasında koçluk yaklaşımının yöneticiler ve liderler tarafından daha çok kullanılmasını hedefliyoruz. Koçluk, geleceğin şirketlerinde potansiyeli ortaya çıkaran ve performansı artıran güçlü bir araçtır. Çalışanların iç motivasyonunu sağlayan Koç Liderler yetiştirmek için tasarladığımız İş Koçluğu programımıza katılanlar, kendilerini daha iyi tanıyacak ve hem kendi hem de ekiplerinin dönüşümüne tanık olacaklar.

“Business Coaching Program for High Performance” ile katılımcılara bilgi ve deneyim kazandıran benzersiz eğitimler, grup çalışmaları, değerlendirme araçları, ödevler, uygulamalar, workshoplar, geribildirim toplantıları, danışmanlık ve mentorluk sunuyoruz. ICF akredite program toplam 82 saattir online olarak Cumartesi ve Pazar günleri 09:00 – 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilir. Program, kapalı sınıflar için talebe göre online veya sınıf ortamında verilebilir, açık sınıflar online olarak gerçekleştirilir. Katılımcılar, koçluk ödevleri ve online videolar ile desteklenir.

Program bitiminde, BuCo Akademi tarafından sertifika verilir ve katılımcılar ICFe üye olup koçluk yapmaya başlayabilirler.

(Unvan alma yoluna girmek isteyen katılımcılar 10 saat MENTORLUK ve PCC Marker ünvanlı BuCo Akademi eğitmenleri tarafından yapılan değerlendirme ile sertifikasyonlarını Level 1’e tamamlayabilirler. Level 1 sertifikasını almaya hak kazanan katılımcılar sertifikaları ile ICF tarafından verilen unvan alma Sınavı CKA’ya girmeye hak kazanırlar. CKA Sınavı ICF tarafından yapılmaktadır.)

BuCo Akademi Danışmanlık A.Ş. ekibimizle ilgili bilgilere hakkımızda sayfasından ulaşabilirsiniz.

BuCo Community

BuCo Community BuCo Akademi koçluk programının mezun katılımcılarından oluşan, kendi kendini geliştirme ve bir deneyim paylaşımı topluluğudur.

Katılımcılarımız hem kendi grupları ile hem de diğer mezun grupları ile sürekli olarak deneyim paylaşabildikleri, koçluk adına birbirlerini geliştirebildikleri BuCo Akademi Topluluğumuz BuCo Community’nin bir üyesi olarak, BuCo Community Practicum sınıfları, workshoplar ve BuCo Community’e özel etkinliklere katılıp, deneyim yolculuklarında birbirlerine destek olmaya devam ediyorlar.

BuCo Akademi Profesyonel Koçluk Programına kimler katılabilir?

Potansiyellerini en üst düzeyde ortaya çıkarmayı ve performansa çevirmeyi amaçlayan, yaratıcı bir yolculukta danışanlarıyla ortaklık yapmak isteyen ve bunu nasıl yapacağını öğrenmek isteyen her iş insanı bu programın katılımcısı olabilir. Özellikle, yöneticiler, insan kaynakları profesyonelleri, girişimciler, danışmanlar, mentorlar katılımcılar arasındadır.

Programa katılım için iş dünyasında en az 5 yıl iş tecrübesi şartı bulunmakta olup programa katılmak isteyenlerle öncesinde görüşme yapılmaktadır.

Ücret Bilgisi & Faturalama & Ödeme & İptal Koşulları

Koçluk eğitimine katılmaya karar verdiğinizde size göndereceğimiz kayıt formunu doldurup e-posta atmanız ve kayıt ücretini veya ön kayıt bedelini, kayıt formunda belirtilen IBAN adresine yatırmanız halinde kaydınız alınmış olur. Eğitim başlangıcından iki hafta öncesine kadar yapılan iptallerde kayıt ücreti iade edilecektir.

Katılımcı katılımını erteler ve daha sonraki bir gruba katılacağını beyan ederse kayıt ücreti bir sonraki gruba katılımın kayıt ücreti olarak mahsup edilecektir. Katılımcı ancak tüm programı ve ödemeleri tamamladığında eğitim sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Zorunlu durumlar dışında, kaydolunan programlara tam katılım beklenmektedir. Zorunlu durumlarda katılımcı programa katılamadığında, eksik olan günlerini daha sonraki gruplarla tamamladıktan sonra ilgili eğitimin sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

BuCo Akademi Profesyonel Koçluk Programına kimler katılabilir?

Potansiyellerini en üst düzeyde ortaya çıkarmayı ve performansa çevirmeyi amaçlayan, yaratıcı bir yolculukta danışanlarıyla ortaklık yapmak isteyen ve bunu nasıl yapacağını öğrenmek isteyen her iş insanı bu programın katılımcısı olabilir. Özellikle, yöneticiler, insan kaynakları profesyonelleri, girişimciler, danışmanlar, mentorlar katılımcılar arasındadır. Programa katılım için iş dünyasında en az 5 yıl iş tecrübesi şartı bulunmakta olup programa katılmak isteyenlerle öncesinde görüşme yapılmaktadır.

Program Modülleri ve Modül Detayları

 • Modül-1: Koçluğun Temelleri & Farkındalık- (19 Saat)
 • Modül-2: Değişim & İstek- (18 Saat)
 • Modül-3: Güçlü Yönler & Motivasyon (18 saat)
 • Modül-4: Aksiyon & Ustalık (18 Saat)
 • Koçluk Seansları & Geri bildirim (9 saat)

ICF akredite Koçluk Eğitimi saati toplam 82 saattir. Program bitiminde katılımcılara BuCo Akademi tarafından sertifika verilir. Programı tamamlayan katılımcılar Uluslararası Koçluk Federasyonu ICFe üye olma hakkına sahip olur ve koçluk yapmaya başlayabilirler.

(Unvan alma yoluna girmek isteyen katılımcılar için 10 saat MENTORLUK ve PCC Marker ünvanlı BuCo Akademi eğitmenleri tarafından yapılacak değerlendirme ile sertifikasyonları Level 1’e tamamlanır. Level 1 sertifikasını almaya hak kazanan katılımcılar sertifikaları ile ICF tarafından verilen unvan alma sınavı CKA’ya girmeye hak kazanırlar. CKA Sınavı ICF tarafından yapılmaktadır.) 

“Business Coaching Program for High Performance” programıyla katılımcılarına bilgi ve deneyim olarak ileriye taşıyacak benzersiz eğitimler, grup çalışmaları, değerlendirme araçları, ödevler, uygulamalar, workshoplar, geribildirim toplantıları, danışmanlık ve mentorluk sağlanarak fark yaratan doğal ve keyifli öğrenme platformu sunulmaktadır.

Program yöntemleri, yaklaşımı ve öğrenme hedefleri

İş dünyasında koçluk yaklaşımının yöneticiler ve liderler tarafından daha çok kullanılmasını hedefliyoruz. Koçluk yaklaşımının geleceğin şirketlerinde potansiyeli ortaya çıkartıcı ve performansı arttırıcı güçlü bir araç olduğunu görüyoruz. Çalışanların gerekli performansı göstermesi ve ilerlemesi için gerekli iç motivasyonu sağlayan Koç Lider olunabilmesi için programımızı tasarladık. İş Koçluğu programına katılanlar, hayatlarında çok farklı dinamiklerin olduğunu, kendilerini daha iyi tanımaya başladıklarını ve bu programın sonucunda koçluk yapma gayretlerinin hem kendileri hem de ekipleri üzerinde büyük bir dönüşüme hizmet ettiğini farkedeceklerdir.

Program 09:00 – 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilir. Program talebe uygun olarak online ya da sınıf ortamında verilebilir. Katılımcılara koçlukla ilgili ödevler ve online videolar ile kaynak sağlanmaktadır.

BuCo Akademi Danışmanlık A.Ş. ekibimizle ilgili bilgilere hakkımızda sayfasından ulaşabilirsiniz.

BuCo Community

Programı tamamlayan katılımcılar sertifikalarını aldıktan sonra, ICF’e üye olma hakkına sahip olurlar, global koçluk yapabilirler veya şirketlerinde iç koçluk yapabilirler.

BuCo Akademi olarak, katılımcılarımız programı başarıyla tamamlayıp sertifikalarını aldıktan sonraki dönemde online ve yüz yüze olarak bir araya gelip, koçluklarını geliştirmelerine destek olmaya devam ediyoruz. Katılımcılarımız hem kendi grupları ile hem de diğer mezun grupları ile sürekli olarak deneyim paylaşabildikleri, koçluk adına birbirlerini geliştirebildikleri BuCo Akademi Topluluğumuz BuCo Community’nin bir üyesi oluyorlar.

BuCo Community Practicum sınıflarında bir araya geliyor, eğitimde olduğu gibi ikili koçluk denemeleri yapmaya devam ediyoruz, böylelikle program mezunları eğitmenlerimizden canlı geri bildirim alabildikleri ve koçluk becerilerinizi geliştirebildikleri bir deneyim alanına sahip oluyorlar. BuCo Community Practicum sınıfları dışında da çeşitli paylaşımlar ile her zaman mezunlarımıza destek olduğumuz bir oluşumdur.

Ücret Bilgisi & Faturalama & Ödeme & İptal Koşulları

 • Koçluk eğitimine katılmaya karar verdiğinizde size göndereceğimiz kayıt formunu doldurup e-posta atmanız ve kayıt ücretini veya ön kayıt bedelini, kayıt formunda belirtilen IBAN adresine yatırmanız halinde kaydınız alınmış olur.
 • Eğitim başlangıcından iki hafta öncesine kadar yapılan iptallerde kayıt ücreti iade edilecektir.
 • Katılımcı katılımını erteler ve daha sonraki bir gruba katılacağını beyan ederse kayıt ücreti bir sonraki gruba katılımın kayıt ücreti olarak mahsup edilecektir.
 • Katılımcı ancak tüm programı ve ödemeleri tamamladığında eğitim sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Zorunlu durumlar dışında, kaydolunan programlara tam katılım beklenmektedir. Zorunlu durumlarda katılımcı programa katılamadığında, eksik olan günlerini daha sonraki gruplarla tamamladıktan sonra ilgili eğitimin sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

Katılımcı Deneyimleri

CE_Level1_Color

Detaylı Bilgi için almak için formu doldurun!

Detaylı Bilgi

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun.