Ara
Close this search box.

Hakkımızda

Business Coaching Akademi, iş dünyasında profesyonel koçluk yapan ICF üyesi ünvanlı iki profesyonel, Tuna Aktuna ve Uğur Emiroğlu tarafından, iş dünyasındaki insanların yüksek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak, günümüzün modern yönetim sistemleri arasında yer alan koçluk kültürünü daha fazla şirkete ulaştırmak ve profesyonel koçluk hizmetleriyle güçlendirmek amacıyla kurulmuştur.

Business Coaching Akademi, koçluk altyapısı ile oluşturduğu program tasarımlarıyla şirketlere yönetici koçluğu ve takım koçluğu hizmetleri sunmaktadır.

Organizasyonların ihtiyaçlarına yönelik koçluk, mentorluk, danışmanlık program tasarımları yapmakta ve uygulamaktadır.

Business Coaching Akademi, 45 yıllık uluslararasi tecrübesiyle, dünyanın en büyük eğitim ve koçluk şirketlerinden olan, Stewart Leadership firmasının, Türkiye temsilcisi ve global çözüm ortağıdır.

Hikayemiz

İş dünyasındaki insanların yüksek potansiyellerini ortaya çıkartmalarına yardımcı olmak arzusuyla tutkulu bir yolculuğa çıkmış ve yolları koçlukla buluşmuş ICF üyesi ünvanlı iki profesyonel koç tarafından kuruldu. Şirketin kurucuları Tuna Aktuna ve Uğur Emiroğlu ilk defa 2017 senesinde TED-ICF 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye Kariyer Koçluğu projesinde gönüllü koçluk yaptıkları zaman tanıştılar. 2020 yılına geldiklerinde ise projenin ICF Global tarafından “Gift of Coaching” programında onurlandırılan projeler içinde yer alacağını bilmiyorlardı.Projede öğrencilere gönüllü olarak hem takım koçluğu yaptılar hem de birebir koçluk çalışmalarında yer aldılar. İnsanların birbirlerini en iyi tanıdıkları yerlerin ilk sıralarında sosyal sorumluluk projeleri yer alması tesadüf değildir. Bunun sebebi gönüllü yapılan işlerde güven, iletişim, sorumluluklar, özveri, bilgi birikimi, takım çalışması konularında daha net gözlem yapılabilir ve deneyim sahibi olunur. İşte bu şekilde iki ortak, gönüllü çalıştıkları süre içinde, birbirlerini daha iyi tanıma fırsatını yakaladılar.

İş dünyasında profesyonel koçluk yapan Tuna Aktuna ve Uğur Emiroğlu’nun yıllar içinde dostlukları pekişti ve yaptıkları profesyonel koçluk işlerini bir Akademi çatısı altında toplamaya Ağustos 2020’de karar verdiler. Amaçları günümüzün modern yönetim sistemleri arasında yer alan koçluk kültürünü daha fazla şirkete ulaştırmak ve profesyonel koçluk hizmetleriyle güçlendirmekti. İsim konusunda hızlıca karar verdiler. Şirketin markası Business Coaching Akademi oldu. Ticaret Sicilde yer alan adı BuCo Akademi Danışmanlık A.Ş. olarak belirlendi. Şirket kuruluş işlemleri yapıldı ve faaliyetlerine başladı. Business Coaching Akademi günümüze, şirketlere yönetici koçluğu ve takım koçluğu hizmetleri sunmaktadır. Organizasyonların ihtiyaçlarına yönelik koçluk, mentorluk ve danışmanlık program tasarımları yapmakta ve uygulamaktadır. Program tasarımlarını koçluk altyapısı ile oluşturmaktadır.

Detaylı Bilgi

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun.