Ara
Close this search box.

Nuray Akmeriç

40 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri (BT) sektöründe ve kar-zarar yönetimi konularında etkin bir kariyer sürdüren Nuray Akmeriç, 2010 yılında kendi koçluk, danışmanlık ve eğitim şirketini kurarak bireylere ve kurumsal müşterilere hizmet vermeye başlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu’nda (ICF) Türkiye Başkanı ve Büyükelçiler Konseyi Üyesi olarak gönüllü çalışmalarda bulunmuş, Türkiye’de koçluk mesleğinin bütünlüğünü korumak amacıyla önemli programlar ve standartlar oluşturmuştur.

SARKUYSAN’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve SAS Institute Türkiye şubesini yeniden kurarak müşteri sayısını 11’den 60’a çıkarıp %892 büyüme sağlamıştır. Bu başarıları nedeniyle birçok ödül kazanmış, özellikle 2005 yılında “Dünya” Gazetesi tarafından BT sektöründe başarılı kadın olarak ödüllendirilmiştir. Software AG’de satış ve pazarlama müdürlüğü yaparak finansal sonuçları kâra dönüştürmüş ve dünya çapında en iyi performans gösteren satış müdürü seçilmiştir. Kariyerinde her zaman objektif, dürüst, kendi kendine yeten, açık fikirli, düzenli ve titiz bir yaklaşım sergileyerek sorunlara değil çözümlere odaklanmış ve diğerlerini güçlendirmeyi ilke edinmiştir.

Profesyonel koç olarak, Kariyer Koçluğu (Sertifikalı Yönetici Kariyer Koçu) ve Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (Organizasyon ve İlişki Sistemleri Sertifikalı Koç) sertifikalarına ve Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (ICF) PCC yetkinliğine sahiptir. Kariyerinde her zaman objektif, dürüst, kendi kendine yeten, açık fikirli, düzenli, tertipli ve titiz bir yaklaşım sergileyerek sorunlara değil çözümlere odaklanmış ve diğerlerini güçlendirmeyi ilke edinmiştir.

Bilgisayar Mühendisliği lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, İş Hukuku yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ve Felsefe lisansını Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ayrıca, Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) Profesyonel Sertifikalı Koç (PCC) unvanına sahip olup, Organizasyon ve İlişki Sistemleri Sertifikalı Koç (ORSCC) ve Yönetici Kariyer Koçu sertifikalarına da sahiptir. “Kariyerimde İkinci Bahar” adlı kariyer ve kişisel gelişim kitabını 2013 yılında yayımlamıştır.

Bugün, kurucu ortağı olduğu danışmanlık şirketi aracılığıyla, hedefine ulaşmak isteyen kişi ve kurumlara koçluk programları sunmakta ve bilgi teknolojileri alanındaki geniş tecrübesiyle, yenilikçi ve üretken takımlar oluşturarak şirket kültürüne katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, ICF Global ve Türkiye, Peryön ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının aktif bir üyesidir.

Detaylı Bilgi

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun.